Biel to najbardziej uniwersalny kolor w aranżacji wnętrz. Pasuje praktycznie do każdego stylu i może połączyć się z każdym kolorem. Jest do tego stopnia ciekawa i samowystarczalna, że często jest podstawowym kolorem w całym mieszkaniu. Ale nawet przy tak monochromatycznych wnętrzach warto wprowadzić elementy ożywiające. Wśród nich są materiały naturalne, tynki dekoracyjne i oryginalne meble. Jak je najlepiej skomponować? Pokazujemy na przykładzie niniejszego projektu.

Betonowa ściana

Urozmaicanie wnętrza monochromatycznego bardzo łatwo przeprowadzić przez wykorzystanie tynku dekoracyjnego. Idealnym dodatkiem do bieli jest szarość. To zestawienie, które się nigdy nie zestarzeje. Wyrazistą, szarą ścianę uzyskasz stosując Beton dekoracyjny Primacol Decorative. Taka dekoracja ściany daje ci wiele możliwości, bowiem tynk betonowy, chwilę po nałożeniu, można bez trudu przyciemnić. W takim zestawieniu doskonale odnajdują się stalowe stelaże, na których nie mogło spocząć nic innego, jak naturalne drewno. Tak skonstruowane siedziska otwierają pole dla reszty oryginalnych dekoracji.

Pomysł na to, jak urządzić mieszkanie w bieli i czerni znajdziesz tutaj: TUTAJ>>.

Wyspa kuchenna z barem

W tej otwartej przestrzeni mieszkania wyspa i stół jadalniany stanowią główne punkty. Białe meble kuchenne idealnie zlewają się ze ścianą w tym samym odcieniu. Farba do kuchni otwartej na salon powinna mieć trwały kolor i być odporna na zabrudzenia. Takie parametry uzyskasz stosując lateksową farbę Selecta Primacol Professional. Matowe, jednolite fronty i ścianki wyspy tworzą dobre tło dla kolorowych akcentów. Jednym z nich jest szary blat kuchenny. Ten element spełnia kilka ról. Jest przestrzenią roboczą, barem, a także nawiązuje kolorem do wspomnianej betonowej ściany. Drugi to duży nowoczesny stół w jadalni. Jego minimalistyczna formuła została ocieplona przez rattanowe krzesła i drewniane deski na podłodze

Salon połączony z jadalnią

Otwarta przestrzeń wymaga właściwych rozwiązań aranżacyjnych. Podstawą jest przemyślany podział na strefy, które mimo spełniania różnych ról powinny tworzyć spójną całość. Część wypoczynkowa od jadalnianej oddzielona jest wyraźną granicą, którą jest biała sofa modułowa. Dodatki do białego salonu są oczywiście w innych kolorach. Rattanowy szezlong i nowoczesny stolik kawowy jednoznacznie nawiązują do jadalni. Ustawione po przekątnych mieszkania kwiaty skutecznie ożywiają przestrzeń i tworzą wrażenie przemyślanej koncepcji aranżacyjnej. Tu nic nie jest przypadkowe.

Sypialnia z miejscem do pracy

Skoro biel jest wiodącym kolorem w całym mieszkaniu, to sypialnia nie powinna wyłamywać się z tej konwencji. Ostatni rok pokazał, że każde pomieszczenie musi się stać multifunkcjonalne. W związku z tym, pomimo że sypialnia jest przede wszystkim kojarzona z odpoczynkiem, w każdej chwili może też zyskać nowe role. Białe biurko, w zależności od potrzeb, jest więc urokliwą toaletką lub miejscem do pracy zdalnej. Dodatkowo cała przestrzeń dzienna nie posiada miejsc do przechowywania. Dlatego nie ma innego wyjścia, jak stworzenie sypialni z dużą szafą. Biel, identycznie jak w salonie, została tu efektownie przełamana. Niezwykle istotną rolę pełnią oryginalne dodatki do sypialni. Drewniana, ręcznie robiona szafka nocna, pleciony dywanik czy błyszczące, glamourowe sprzęty na biurku jednoznacznie wskazują, że przy bieli wcale nie trzeba się ograniczać.

Polecane produkty

primacol-decorative-beton-dekoracyjny-zdjecie
KUP PRZEZ INTERNET
KUP PRZEZ INTERNET